LOKALNE VOLITVE 2018

18. novembra 2018 so razpisane lokalne volitve za župane ter občinske, mestne in krajevne svete. V občini Žalec imamo devet krajevnih skupnosti ter eno mestno, za katere se bo volilo člane vodstva v prihodnjem obdobju mandata 2018-2022. Poleg volitev v krajevne ter mestno skupnost se bo volilo tudi člane novega sestava Občinskega sveta Občine Žalec. V sedanjem mandatu sestav sestavlja 29 članov in članic, s prihodnjim mandatom pa se bo ta številka zmanjšala na 27 občinskih svetnikov. Ta ukrep so občinski svetniki in svetnice sprejeli v iztekajočem se mandatu. Občinski svet sestavljajo na volitvah izvoljeni člani političnih strank, ki so oddale svoje kandidature do 19. oktobra 2018.

Kandidati za župana

Janko Kos (SD)

Matjaž Krk (SDS)

Županska kandidata smo povabili, da odgovorita na najbolj pereča vprašanja, ki so jih izpostavili občani v javni skupini Predlogi in pobude v Občini Žalec. Našemu povabilu se je pozitivno odzval le kandidat stranke SDS, gospod Matjaž Krk. V spodnjem prispevku si lahko ogledate, kakšna so njegova stališča glede izpostavljenih problemov.

 

Kandidati za Občinski svet

1 STRANKA ALENKE BRATUŠEK

1 Tanja Basle
2 Blaž Kolar
3 Jasmina Pepel
4 Mitja Satler
5 Sabina Žagar
6 Janko Vodovnik
7 Rozalija Kišić
8 Marjan Kelhar
9 Barbara Zupanc
10 Janez Stebernak

 

2 STRANKA MODERNEGA CENTRA, SMC

1 dr. Hana Šuster Erjavec
2 Nejc Šporin
3 Alenka Omladič
4 Borut Cink
5 Klara Kobe
6 Domen Meža
7 dr. Tatjana Kovač
8 Jure Oblak
9 Mihaela Anclin
10 mag. Martin Poteko
11 Marjeta Jager
12 Uroš Vodeb
13 Eva Omladič
14 Luka Jager
15 Jasmina Ogorevc Akamba
16 Milan Černivec
17 Klavdija Miklavžin Javornik
18 Boris Cencen
19 Staša Novak
20 Stanislav Zupanc
21 Karmen Geroni
22 Diana Kotnik Lavtižar
23 Zdenka Marija Žuža
24 Katja Randl
25 Andrej Udrih
26 Mitja Mastnak
27 Daša Kolar

 

3 DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE, DESUS

1 Marjan Vodeb
2 Zdenka Jan
3 Stanislav Jerman
4 Danica Vončina Veligošek
5 Štefan Podlinšek
6 Olga Markovič
7 Matjaž Vodlan
8 Ivana Mali
9 Milan Zupanc
10 Sonja Lorger
11 Feliks Srebot
12 Marjana Germ
13 Konrad Toman
14 Irena Mežnar Vajdl
15 Drago Dobočnik
16 Drago Tomažič
17 Ana Franko
18 Sonja Malinger
19 Jože Vajdl
20 Stanislav Goršek
21 Ivan Goričan
22 Rudolf Štajner
23 Viljenka Ramšak
24 Franc Hriberšek
25 Marija Krašek Dobočnik
26 Albina Osolnik
27 Adolf Krušič

 

4 DOBRA DRŽAVA, DD 

1 Marjan Starič
2 Jasna Rode Nikolčić
3 Ivan Vidmajer
4 Milena Tepić
5 Val Vovk Petrovski
6 Aleksandra Novak

 

5 NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI DEMOKRATI, NSi

1 Vilma Tekavc
2 Primož Salesin
3 Jasna Ajtnik
4 Mitja Vasle
5 Claudija Hočevar
6 Zdravko Pečarič
7 Mateja Perger
8 Luka Lenko
9 Irena Mikola
10 Dejan Kajnih
11 Natalija Borišek
12 Mitja Repas
13 Veronika Gazvoda
14 Anto Ćosić
15 Zdenka Pocajt
16 Klemen Videc
17 Kristina Bobek
18 Jaka Kuhar
19 Bruno Zapušek
20 Anita Matijevič
21 Damijan Škoflek
22 Dejan Laznik
23 Branka Perger
24 Branko Mlinarić
25 Branko Hrovatič

 

6 SOCIALNI DEMOKRATI, SD

1 Janko Kos
2 Tatjana Razboršek Rehar
3 Roman Virant
4 Tanja Trobiš
5 Viktor Mitov
6 Nada Jelen
7 Matic Krajšek
8 Anka Krašovc
9 Slavko Ivezić
10 Vladimila Dobnik
11 Vojko Zupanc
12 Darja Zupanc
13 Milan Vogrinc
14 mag. Lilijana Ježovnik Jančič
15 Toni Cvetkovski
16 Matej Jezernik
17 Albina Fijavž
18 Boštjan Hrastnik
19 Damjan Doler
20 Barbara Bosnar
21 Sebastjan Cilenšek
22 Gregor Košec
23 Ivana Zapušek Skubic
24 Peter Vipavc
25 Radislav Gašparič
26 Anica Krčmar
27 Bojan Pevec

 

7 SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA, SLS

1 Jože Krulec
2 Tina Rosina Košir
3 Rok Sedminek
4 Lidija Lesjak
5 Jasmin Fideršek
6 Mihaela Bajo Pikelj
7 Sebastjan Špeglič
8 Ines Šalamun
9 Darko Simončič
10 Tanja Gregl
11 Jurij Krulec
12 Darja Čop Sedminek
13 Mitja Lešnik
14 Brigita Obrez
15 mag. Uroš Rožič
16 Urška Repas
17 Anže Centrih
18 Alenka Pogačar
19 Aleksander Bobovnik
20 Bernarda Simončič
21 Radislav Nikolić
22 Mojca Sedminek Vuherer
23 Ivan Bizjak
24 Alenka Polšak
25 Bernard Jelen
26 Marko Potočnik
27 Boštjan Škrabar

 

8 SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA, SDS 

1 Matjaž Krk
2 Nina Avbelj Lekić
3 Karel Borovnik
4 Marjeta Rukav
5 Darko Tratnik
6 Katja Palčnik
7 Anton Grobelnik
8 Aleksandra Križan
9 Srečko Čater
10 Silva Železnik
11 Srečko Lednik
12 Natalia Doloris Horvat
13 Zmago Oblak
14 Dominika Bau
15 Martin Šalamun
16 Ivan Mazzoni
17 Vesna Napotnik
18 Dani Zagoričnik
19 Luka Lakner
20 Kristian Pesko
21 Peter Knez
22 Kristian Križan
23 Milodara Horvat
24 Ivan Šmarčan
25 Daša Golavšek Kohne
26 Branislav Hancman
27 Simona Vodončnik

 

9 SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA, SNS

1 Danijel Vombek
2 Natalija Štefančič
3 Dejan Martinčič
4 Marija Petrovec
5 Samo Jurhar
6 Rosana Cvahte
7 Matija Kveder Bratina

 
Kandidati za krajevne skupnosti in mestno skupnost

GALICIJA

Volilna enota 01 

Lista za komunalno vodo

1 Zdenko Selišek
2 Karmen Držan
3 Peter Vipavc

Volilna enota 02 

Jožica Jakob in skupina volivcev

1 Alojz Podpečan

Lista za komunalno vodo

1 Anton Flis

Volilna enota 03 

Lista za komunalno vodo

1 Marjan Mohorič
2 Verica Štefančič

Volilna enota 04 

Lista za komunalno vodo

1 Milena Vinder
2 Cvetko Golavšek

Volilna enota 05 

Lista za komunalno vodo

1 Anja Belošević

Volilna enota 06 

Lista za komunalno vodo

1 Aleš Doberšek

GOTOVLJE

Volilna enota 01

Izvršilni odbor OO SLS Žalec

1 Ivan Bizjak

Tanja Trobiš in skupina volivcev

1 Božo Radić
2 Marija Bosnar
3 Janez Trobiš
4 Zlata Jezernik
5 Cvetko Kompolšek

Bernard Gojzdnik in skupina volivcev

1 Lidija Florjančič
2 Peter Lešer
3 Alenka Štrajhar
4 Marjan Škafer
5 Karmen Krivec

GRIŽE

Volilna enota 01 

Alojz Salobir in skupina volivcev

1 Karmen Oblak
2 Rudolf Bardorfer

Lista za učinkovito KS Griže

1 Olga Markovič
2 Ivan Goričan

Ivan Krašovc in skupina volivcev

1 Darja Šalej
2 Andrej Dolinar

Volilna enota 02 

Alojz Salobir in skupina volivcev

1 Tadej Kokol

Lista za učinkovito KS Griže

1 Carmen Frece
2 Stane Goršek

Ivan Krašovc in skupina volivcev

1 Danijel Vombek
2 Danica Dolinar

Volilna enota 03 

Alojz Salobir in skupina volivcev

1 Ines Guberac
2 Peter Knez
3 Tina Beškovnik

Lista za učinkovito KS Griže

1 Vid Fendre
2 Ivanka Olip

Izvršilni odbor OO SLS Žalec

1 Aleksander Bobovnik

Ivan Krašovc in skupina volivcev

1 Lucija Polavder
2 Marjan Vodeb
3 Biljana Bogdanić

Volilna enota 04 

Alojz Salobir in skupina volivcev

1 Andrej Kveder
2 Darja Jevšovar
3 Zmago Oblak

Lista za učinkovito KS Griže

1 Jožef Pražnikar
2 Sonja Hlačar
3 Božo Sevnik

Ivan Krašovc in skupina volivcev

1 Drago Tomažič
2 Danica Vončina Veligošek
3 Igor Tauses

LEVEC

Volilna enota 01 

Vladimila Dobnik in skupina volivcev

1 Ladislav Košir
2 Vlasta Jereb
3 Franjo Cvikl
4 Vesna Slamnik
5 Rafael Hrustel
6 Simona Pilih Derča
7 Silvo Lavtižar

Katja Palčnik in skupina volivcev

1 Rok Guček
2 Miša Marinček Ribežl
3 Marcel Palčnik
4 Nika Vidali
5 Jernej Repinšek
6 Maja Friedrich
7 Primož Ferjan

LIBOJE

Volilna enota 01 

Dušan Čretnik in skupina volivcev

1 Anton Kanič
2 Ana Feldin

Tjaša Krivec in skupina volivcev

1 Ksenija Baloh Štrajhar
2 Uroš Feldin

Volilna enota 02 

Dušan Čretnik in skupina volivcev

1 Danijela Lutar Mandič

Izvršilni odbor OO SLS Žalec

1 Radislav Nikolić

Tjaša Krivec in skupina volivcev

1 Marjan Potočnik
2 Jasmina Pere

Volilna enota 03 

Dušan Čretnik in skupina volivcev

1 Srečko Čater
2 Cvetka Travnšek
3 Bojan Salamun

Lista za pločnik

1 Jože Hrvatin

Tjaša Krivec in skupina volivcev

1 Iztok Baloh
2 Alenka Polšak
3 Štefan Frece

PETROVČE

Volilna enota 01 

Lista novih možnosti

1 Katarina Marčič
2 Matej Čater

Volilna enota 02 

Izvršilni odbor OO SLS Žalec

1 Bernard Jelen
2 Urška Repas

Lista novih možnosti

1 Žarko Seražin
2 Maruša Mirnik

Volilna enota 03 

Izvršilni odbor OO SLS Žalec

1 Ines Šalamun

Lista novih možnosti

1 Uroš Stepišnik

Volilna enota 04 

Lista novih možnosti

1 mag. Jasna Sraka
2 Danijel Žagar
3 Violeta Šket

Volilna enota 05 

Nataša Sitar in skupina volivcev

1 Niko Natek

PONIKVA

Volilna enota 01 

Danijel Jelen in skupina volivcev

1 Nada Jelen

Lista Mateja Voha

1 Marija Verdev
2 Roman Vasle

Volilna enota 02 

Lista za prijazno KS

1 Štefan Podlinšek

Lista Mateja Voha

1 Franc Dušak
2 Rozika Jelen
3 Jure Vasle

Volilna enota 03 

Lista za prepoznavnost Studenc in dolgoročni razvoj KS Ponikva

1 Franc Kos
2 Andreja Ramšak
3 Slavko Drofelnik

Lista za prijazno KS

1 Drago Dobočnik
2 Marija Krašek Dobočnik

Danijel Jelen in skupina volivcev

1 Damjan Doler

Lista Mateja Voha

1 Srečko Lednik
2 Tatjana Jezernik
3 Karel Borovnik

ŠEMPETER

Volilna enota 01 

Ivan Pesko in skupina volivcev

1 Mojca Skočaj

Silvester Udrih in skupina volivcev

1 Damijan Petar

Volilna enota 02 

Izvršilni odbor OO SLS Žalec

1 Erih Sedminek

Silvester Udrih in skupina volivcev

1 Bojan Štorman

Volilna enota 03 

Ivan Šuler in skupina volivcev

1 Zdenka Jan

Volilna enota 04 

Anton Kač in skupina volivcev

1 Krištof Kač

Volilna enota 05 

Izvršilni odbor OO SLS Žalec

1 Brigita Obrez

Silvester Udrih in skupina volivcev

1 Milan Vasle
2 Petra Verdev

Volilna enota 06 

Izvršilni odbor OO SLS Žalec

1 mag. Uroš Rožič
2 Alenka Pogačar

Silvester Udrih in skupina volivcev

1 Aleš Kumperger
2 Darinka Pikl
3 Mitja Tavčer

Ivan Šuler in skupina volivcev

1 Zoran Kolenc
2 Marija Šere
3 Konrad Toman

Ivan Pesko in skupina volivcev

1 Kristian Pesko

Volilna enota 07 

Ivan Šuler in skupina volivcev

1 Franc Zajc

Rudi Brežnik in skupina volivcev

1 Peter Klančnik

Volilna enota 08 

Silvester Udrih in skupina volivcev

1 Gregor Lipuš

VRBJE

Volilna enota 01 

Bogdan Cokan in skupina volivcev

1 Jožef Meh
2 Zdenka Cokan
3 Andrej Šepec
4 Nataša Čater
5 Boštjan Štravs
6 Alojzija Grabner
7 Denis Herle

Nina Avbelj Lekić in skupina volivcev

1 Vesna Napotnik
2 Gašper Mastnak
3 Andreja Drobež
4 Franjo Pasarić
5 Maja Belak

ŽALEC

Volilna enota 01 

Izvršilni odbor OO SLS Žalec

1 Jasmin Fideršek
2 Mihaela Bajo Pikelj

Jakopič Tratnik Mateja in skupina volivcev

1 Dani Zagoričnik
2 Marjeta Lakner

Janko Kos in skupina volivcev

1 Boštjan Hrastnik
2 Klavdija Laznik Tomažič

Volilna enota 02 

Janko Kos in skupina volivcev

1 Tadej Čretnik
2 Nataša Centrih

Jakopič Tratnik Mateja in skupina volivcev

1 Viktorija Sadnik
2 Darko Tratnik

Volilna enota 03 

Izvršilni odbor OO SLS Žalec

1 Tanja Gregl

Jakopič Tratnik Mateja in skupina volivcev

1 Saša Zidanšek Obreza

Janko Kos in skupina volivcev

1 Radislav Gašparič
2 Julija Lukač
3 Pavel Virant

Volilna enota 04 

Janko Kos in skupina volivcev

1 Alenka Omladič

Jakopič Tratnik Mateja in skupina volivcev

1 Alojz Vojko Rizmal

Volilna enota 05 

Izvršilni odbor OO SLS Žalec

1 Sebastjan Špeglič

Janko Kos in skupina volivcev

1 Gregor Audič

Volilna enota 06 

Izvršilni odbor OO SLS Žalec

1 Mitja Lešnik

Janko Kos in skupina volivcev

1 Ivana Zapušek Skubic
2 Bojan Pevec


Oglaševanje

V času volilne kampanje bo na spletnem mediju Žalčan mogoč zakup oglasnega prostora za potrebe oglaševanja političnih strank, list ter županskih kandidatov.

Spletni medij Žalčan bo volilno kampanjo spremljal in o njej poročal po svojih zmožnostih.

Možni zakupi oglasnega prostora so sledeči:

  • Pasice na spletni strani zalcan.si v velikosti 600 x 160 pxl
  • Pasice na spletni strani zalcan.si v velikosti 300 x 250 pxl
  • Pasice znotraj člankov objavljenih na spletnem mediju Žalčan v velikosti 600 x 160 pxl
  • Neposreden članek naročnika, ki zajema video in alfabetno predstavitev kandidata/liste na zavihku »Lokalne volitve 2018«.

Spletni medij Žalčan bo o volitvah poročal objektivno v skladu z medijskimi normami. Medij Žalčan je politično neodvisen medij, ki bo na volitvah deloval izključno informativno.

Za vse ostale informacije, cenik in naročila smo dosegljivi na urednistvo@zalcan.si ali 070 218 526.